Dyscypliny dodatkowe

Jeden z podręczników, „Namegivers of Barsaive”, prócz dokładnego opisu wszystkich ras daje nam do wyboru nowe dyscypliny. Oto one:

Przewoźnik – łowią, kierują i walczą. Ich celem jest rzeka i ciągły na niej ruch. Ale przede wszystkim liczy się dla nich rodzina i przyjaciele. Jest to dyscyplina przeznaczona dla t’skrangów.

Łowca Horrorów – trzeba mieć dużo odwagi by podążyć tą ścieżką. Łowca Horrorów specjalizuje się w wyszukiwaniu i eliminowaniu największego zagrożenia Barsawii czyli Horrorów. Ich talenty pomagają ochronić się przed mocami bestii ale także wspomagają w walce towarzyszy.

Wędrowiec – to nie jest dyscyplina a raczej ukłon w stronę graczy do stworzenia własnej. Wędrowiec nie ma gotowej puli talentów – układa je sobie dowolnie. Dyscyplina przeznaczona dla ludzi.

Wyzwoliciel – to „dzieci Lochosta”, Pasji wyzwolenia. Jak sama nazwa wskazuje Wyzwoliciel zajmuje się uwalnianiem niewolników i ma talenty które go w tym wspomagają. Podobnie jak Łowca Horrorów tak i wyzwoliciel będzie szukał zniewolonych Dawców Imion by im pomóc.

Posłaniec – dyscyplina przypominająca pracę kuriera. Posłaniec zawsze dostarczy wiadomość lub przesyłkę niezależnie od tego jak dużo go to będzie kosztowało.

 Wojownik Wyrzutek – według opowieści jednego z Adeptów owej dyscypliny jej korzenie sięgają trollowych Wojowników wyrzuconych z ich klanów z powodu innego pojmowania honoru przez nich i ich dowódców. Dyscyplina ta niewiele się różni od Wojownika. Jej cechą charakterystyczną jest wolność jej Adeptów. Wolność i niezależność. Przeznaczono ją dla Trolli.

Czyściciel – dyscyplina przeznaczona dla Obsydian. Czyściciel stara się pozbyć śladów Pogromu z ziemi, oczyścić ją i przywrócić jej dawną równowagę. Wyznają krąg życia i tak jak samo życie jest dla nich naturalne tak i śmierć jest jego częścią.

Szaman – to trochę połączenie Ksenomanty i Mistrza Żywiołów. Szaman to Adept żyjący blisko natury. Uczy się z niej. Korzysta z mocy duchów natury i często staje się pomostem pomiędzy cywilizacją a przyrodą. Od zwykłych magów wyróżnia ich księga czarów – nie posiadają jej. Każdy czar zaklinają w przedmiot natury (np. pióro) zwany fokusem. Uczą się czarów podczas obcowania z naturą a nie z opasłych tomów.

Kowal pieśni – dyscyplina tylko dla elfów. Skupia się na sztuce. Podobnie jak Trubadur Kowal pieśni używa magii do wzmocnienia działania swojej sztuki. Mają też możliwość tworzenia sztuki właściwej dla ich plemienia.

Tancerz ogona – dyscyplina tylko dla t’skrangów. To udskonalony Fechmistrz którego główną bronią staje się ogon często wzbogacony o różne bronie.

Podróżny uczony – dyscyplina krasnoludów.Ich filozofia nakazuje im podróżować po całym kraju, zbierać i badać różne opowieści, teorie. To jego sposób na lepsze zrozumienie otaczającego świata.

Tancerz wiatru – tylko dla wietrzniaków. Powietrzny Trubadur. Wietrzniaki podążające ścieżką tej dyscypliny używają powietrza do kominkacji i sztuki. One pierwsze odkrywają nowe osady, plemiona i zanoszą informacje o nich do swoich klanów.

Władca wiatru – kolejna dyscyplina wietrzniacka. Powietrzny Wojownik. Dopracowana do perfekcji walka w powietrzu wspomagana walką naziemną. Mimo malych rozmiarów Adepci tej dyscypliny potrafią szybko stać się postrachem swoich wrogów.

Powietrzyny zwiadowca – tylko dla wietrzniaków. Dyscyplina Zwiadowcy wzbogacona o zdolności tropienia w powietrzu.

Pasterz drzew – dyscyplina dla elfów. To wytrwali strażnicy przyrody. Mieszkają w lasach i są bardzo poważani przez swoje społeczeństwo. Dyscyplina rozwagi i odpowiedzialności. Pasterz drzew nigdy nie działa pochopnie.

Jak widać, jeśli komuś znudziły się dyscypliny które oferuje podstawka może wzbogacić się o jedną z wielu dodatkowych.c

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s