Gramy!!!

Co jakiś czas stowarzyszenie Topory organizuje w Rawie Mazowieckiej imprezę dla młodzieży zwaną Gramy!!! W tym roku, konkretnie wczoraj, miałam okazję wziąć w niej udział.

Inicjatywa imprezy bardzo mi się podoba. Stowarzyszenie dba o to, żeby każdy znalazł odpowiednią dla siebie rozrywkę. Odbył się turniej Jenge i Carcassonne (pochwalę się nieskromnie drugim miejscem, mimo totalnego braku znajomości gry) a także Crokinole.

Jenge to zestaw prostych, drewnianych klocków, które układa się w wieżę a następnie wyciąga pojedyńcze klocki jedną ręką, nie dotykając nią stołu, i układa na szczycie piramidy. Już po kilku ruchach cała konstrukcja zaczyna się robić mocno niestabilna i trzeba nie lada kunsztu, żeby wyciągnąć klocek bez zawalenia wieży. Osoba, która ją zawali odpada.

Carcassonne, z kolei, polega na budowaniu osad. Z kwadratowych klocków układa się mapę tworząc na niej miasta, stawiając kościoły i zajmując drogi. Wbrew początkowemu dążeniu do grania „pod siebie” nagle okazuje się, że pomagając koledze można samemu zdobyć punkty. Trzeba więc trochę pokombinować.

Natomiast Crokinole to spory, okrągły dysk po którym gracze pstrykają płaskimi pionkami starając się trafić w sam środek. Tutaj też nie jest tak prosto. Środkowe kółko jest otoczone drewnianymi kołeczkami a jeśli na planszy znajduje się pionek przeciwnika trzeba go najpierw zbić, więc często gra polega na ciągłym wzajemnym zbijaniu się z planszy. Strasznie wciąga.

Prócz tego typu rozrywek Topory przygotowały także inne konkursy. W „Jaka to melodia” drużyny musiały zgadywać tytuły utworów muzycznych, w „Jeden z dziesięciu” uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę z różnych dziedzin zaś „Wyzwania” dostarczyły masę śmiechu podczas tańczenia „Jeziora Łabędziego” czy prób spożycia łyżeczki cynamonu.

Śmiechu było coniemiara. Takie inicjatywy powinny być w każdym mieście. Może wtedy młodzież miała by mniej samodestrukcyjnych pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s