Orphan Black

To kolejny serial, który mnie wciągną bez reszty. Polecił mi go przyjaciel i nawet poprowadził kilka sesji Shadowrun’a opartych na fabule serialu. Zakochałam się w nim od pierwszego odcinka. Zapewne dlatego, że pozwolenie na oglądanie dostałam długo po wydarzeniach na sesjach i z zafascynowaniem patrzyłam jak bohaterka serialu robi dokładnie to, co robiła moja postać, a raczej ja robiłam postacią to, co ona.

Fabuła jest w założeniu dość prosta i, początkowo, średnio odkrywcza. Ot zbuntowana kobieta z mroczną przeszłością wraca do swojego miasta „rodzinnego” żeby odzyskać córeczkę, którą porzuciła udowadniając sobie jaka to jest dorosła i wolna. Miłość macierzyńska jednak zwyciężyła i Sarah postanawia zawalczyć o małą Kirę. Los jej nie lubi. Wysiadłwszy na stacji docelowej z pociągu, na opustoszałym peronie, dostrzega płaczącą kobietę. Elegancko ubrana odkłada na peron torebkę, zdejmuje buty, równiutko składa żakiet i kładzie go na to wszystko. Sarah obchodzi ją szerokim łukiem zerkając z ubocza. Wtedy kobieta spogląda na nią i Sarah z przerażeniem dostrzega samą siebie. W wersji de luxe ale jednak. Zapłakana kobieta odwraca się, robi kilka kroków i wpada prosto pod rozpędzony pociąg.

Dalej akcja nabiera tempa. Sarah szybko zabiera torebkę samobójczyni i ucieka z peronu. W toalecie przegląda rzeczy, dostrzega telefon i dokumenty wydane na Elizabeth Childs. Podejmuje szybką decyzję. Po konsultacji z przybranym bratem Felixem, postanawia obejrzeć mieszkanie bliźniaczki. Na miejscu okazuje się, że Beth jest dobrze sytuowana, na koncie w banku ma 75 tys. dolarów i do tego faceta, wyglądającego jak model. Te pieniądze są dla Sarah obietnicą odzyskania córki i zapewnienia jej lepszego życia, więc bez zastanowienia postanawia zostać Beth.

Ale nic nie jest tak proste na jakie wygląda. Paul, partner Beth, wraca do domu wcześniej niż powinien i Sarah musi go przekonać, że jest Elizabeth, kompletnie nie znając kobiety. Na domiar złego okazuje się, że Beth była policjantką i czeka ją przesłuchanie za przypadkowe zabicie cywila. Do tego wszystkiego tajemnicza Alisson dzwoni z pytaniem o walizkę i spotkanie z Katją, tuż po niej dzwoni rzeczona Katja i nalega na owo spotkanie. Na miejscu Sarah widzi znów samą siebie, w wydaniu niemieckim ale kiedy próbuje się czegoś dowiedzieć od Katji ta ginie zastrzelona przez snajpera, który próbuje zabić także Sarah. Kobieta ucieka, roztrzęsiona dzwoni do Alisson ta zaś każe jej pozbyć się ciała.

Wierzcie mi, że to dopiero początek szalonej, skomplikowanej i bardzo wciągającej fabuły. Niedawno zaczął się trzeci sezon i po każdym odcinku siedzę jak na szpilkach czekając na kolejny.

Znajdziemy tutaj masę intryg, strzelaniny, pościgi, potężne organizacje a także namiętności i trudne wybory. Serial jest skomplikowany. Co chwilę pojawiają się nowe fakty i twisty. Okraszone to wszystko jest potężną porcją genetyki więc każdy znajdzie coś dla siebie. No i fabuła świetnie się nadaje na sesję 😉 Zdecydowanie polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s