Pasje

Nie ma Earthdawna bez Pasji. To nie jest jakaś mityczna siła, którą można zignorować. Pasje w ED są żywe. Ich opisy znajdziecie w „Player’s Companion.”

Astendar – Pasja sztuki i miłości. Ukazuje się jako ładnie zbudowany Dawca Imion najczęściej z instrumentem muzycznym.

Chorrolis – Pasja handlu i dobrego interesu. Pojawia się jako osoba korpulentna w porządnych szatach, często ze złotymi lub srebrnymi, pięknie wykonanymi przedmiotami.

Florannus – optymista i motywator. Pasja zabawy, współzawodnictwa, radości. Zwykle objawia się jako humanoidalny zlepek płomieni ale płomień ten nie parzy ani nie podpala.

Garlen – Pasja ogniska domowego, opieki, leczenia. Objawia się jako kobieta o miłej aparycji z rozpostartymi opiekuńczo lub zapraszająco ramionami. Bardzo rzadko jako mężczyzna.

Jaspree – Pasja przyrody. Według legend to właśnie Jaspree po Pogromie zaczęła wędrować po świecie odnawiając lasy. Manifestuje się jako pół zwierzę, pół Dawca Imion.

Lochost – Pasja chroniąca niewolników. Lochost optuje za wolnością wszystkich żywych stworzeń i jego Głosiciele dążą do wyzwolenia zniewolonych istot. Ukazuje się jako dziecko.

Mynbruje – Pasja sprawiedliwości, prawdy i zrozumienia. Często jej Głosiciele pracują jako sędziowie w społęcznościach. Ukazuje się zwykle jako starzec lub staruszka dowolnej rasy.

Thystonius – Pasja walki ale nie wojny. Sprzyja Wojownikom i wspomaga ich w pojedynkach. Objawia się jako wysoka, dobrze zbudowana osoba.

Upandal – budowniczy. To do niego zwróciła się Shivalahala Domu V’strimon o pomoc kiedy elfy bezlitośnie mordowały jej lud. Upandal pomógł t’skrangom wznieść ich podwodne miasta a na koniec dał ich inżynierom natchnienie do stworzenia silników i kół łopatkowych do parostatków, co uczyniło t’skrango niekwestionowanymi władcami rzek. Pojawia się jako robotnik.

Szalone Pasje:

Dis – przed Pogromem znana jako Erendis. Pasja biurokracji i zamętu. Choć jej ideałem jest praca to bynajmniej nie ta konstruktywna i wartościowa a raczej wyniszczająca, niewolnicza, łamiąca w Dawcach Imion ducha, odbierająca radość życia. Objawia się jako mężczyzna lub kobieta dowolnej rasy, wychudzony i wyglądający jakby dawno nie widział słońca i ćwiczeń fizycznych.

Raggok – przed Pogromem Rashomon. Jego ideałami były przywództwo, tolerancja, wytrzymałość, wytrwałość. Teraz to najgorsza z szalonych Pasji. Zemsta, gorycz, zazdrość to ideały Raggoka. Wzmaga nienawiść, powoduje ból, inspiruje gniew. Objawia się jako jako potężny mężczyzna o otwartych ranach.

Vestrial – Pasja manipulacji i oszustwa. Vestrial jest znany z intryg i mataczenia. Objawia się jako Dawca Imion w czarnym płaszczu z kapturem.

Szalone Pasje raczej nie nadają się dla graczy. Dużo ciekawiej wykorzystuje się ich Głosicieli jako NPC’ów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s